rayap

چگونگي
معرفی وبسایت به گوگل
مسلما تا کنون به اهميت پيدا شدن سايتتان در موتورهاي جستجو پي برده ايد . آمار موتورهاي کاوش نشان مي دهد که اکثر سايت هاي اينترنتي از طريق موتورهاي جستجو پيدا شده و به یوزرها معرفي مي شوند . در اين ميان آمار و ارقام سايت ها و فعالان بهينه سازي در موتورهاي کاوش بيانگر اين می باشد که موتور جستجوي گوگل به عنوان محبوبترين و کارآمد ترين موتور جستجو از لحاظ امکانات و از نظر فني ، در ميان یوزرها اينترنت شناخته شده است .

بديهي هست که اين فرمان صاحبان سايت ها و وبلاگ ها را بر آن مي داراست تا سايت خود را به شيوه هاي متفاوت به موتور جستجوي گوگل معرفي نمایند .

براي معرفی سايت به گوگل راههاي بسياري پيشنهاد مي شود و هر سال کنفراسنهاي بسياري با محوريت " بهينه سازي در موتور جستجوي گوگل " در کشورهاي مختلف دنیا و محافل فناوري داده ها برگزار مي شود .از
اين رو دانستن نکاتي چندین از اين روند براي هر وب مستري اجتناب ناپذير است :


1-
افزودن نشاني سايت (URL) به چهره مستقيم به موتور جستجوي گوگل :
در اين منش با به کارگیری از امکاناتي که سايت گوگل در اختيار کاربران قرار داده ، مي بضاعت فقط نشانی سايت را به موتور جستجوي گوگل پيشنهاد کرد ، و اينکه چه وقتي اين آدرس توسط گوگل فهرست مي شود بستگي به تعداد آدرسهايي که از قبلی ثبت گردیده و سياستهاي فني گوگل دارد که اين راه در مدت مقطع کوتاه موثر نيست و نياز به دوران نسبتا زيادي داراست .

براي
اضافه کردن سايت خویش با به کار گیری از اين روش به آدرس زير مراجعه کرد و اطلاعات سايت خود را وارد کنيد :
http://www .google .com/addurl

2-روش دوم و مفید تر از راه و روش اولیه ، به کارگیری از تجهیزات وب مسترهاي گوگل می‌باشد که مستقيما بوسیله سايت گوگل در اختيار وبمستر ها قرار گرفته می‌باشد .

1-ابتدا وارد آکانت گوگل خویش شويد .

2- به نشانی http://www .google .com/webmasters مراجعه کنيد .

3-روي گزينه Sign in to Webmaster Tool کليک کنيد .

4-درون محل وارد کردن متن ، نشانی سايت خود را وارد کنيد . سپس روي گزينه Add Site کليک کنيد .

5-سپس روي گزينه Verify your site کليک کنيد .

6-در صفحه حاضر از نصیب Choose Verification method يکي از گزينه ها را گزینش کنيد .

7-
گزينه Add a meta tag :
براي کساني که امکان آپلود فايل روي سايت يا وب لاگ خود را ندارند ، اين راه و روش پيشنهاد مي شود .

بعد از تعیین اين گزينه ابر برچسب مخصوصي در اختيار شما قرار داده مي شود که در تصوير با مستطيل قرمز مشخص و معلوم شده میباشد . بايستي اين برچسب را کپي کرده و در فايل اصلي سايت خود مابين کدهاي و قرار دهيد .و فايل html را ذخيره کنيد و سپس روي کليد verify کليک کنيد و در رخ صحيح بودن تمامي فرآیند سايت شما و وب مستر بودن شما تاييد مي شود .

8-
گزينه Upload an HTML file :
اين گزينه و گزينه قبلي هيچ تفاوتي با يکديگر ندارند و فعالیت يکساني را انجام مي دهند ، ولي همانگونه که در گزينه قبلي گفته شد گزينه Add a Meta tag جهت کساني که قابلیت آپلود روي سايت خود را ندارند مطلوب می باشد ، ولی کساني که امکان آپلود کردن نيز داشته باشند مي توانند از گزينه اول استعمال کنند .

در اين گزينه بعد از گزینش يک نوشته مختص که اسم فايلي با پسوند html خواهد بود در اختيار شما قرار مي گيرد،که بايستي فايلي با اين اسم و با پسوند html ايجاد شده و در شاخه اصلي سايت آپلود شود، که محل متن زمینه حیث در تصوير معلوم گردیده می‌باشد .آن گاه از ايجاد فايل و آپلود آن در شاخه اصلي روي کليد Verify کليک کنيد تا سايت شما زمینه تاييد قرار گيرد .

تا اينجا سايت شما و اینترنت مستر بودن شما موضوع تاييد گوگل قرار گرفته هست که پس از تاييد سايت شما به صورت زير نشان داده مي شود .

3-حال نوبت آن رسيده که نقشه سايت خود را ايجاد کرده و آن را به گوگل معرفي کنيم تا روبات کاوشگر گوگل به راحتي بتواند ليستي از فايلهايي را که بوسیله اين نقشه معرفي کرديم دانلود کرده و در فهرست جستجوي خویش قرار دهد .

1-براي اين کار ابتدا به سايت http://www .xml-sitemaps .com مراجعه کنيد .

2-در نصیب Starting url نشانی سايت خویش را وارد کنيد .

3-در نصیب Change Frequency گونه به روز شدن سايت خویش را گزینش کنيد ، که براي به روز شدن روزانه Daily ، ساعتي Hourly و . . . را انتخاب کنيد .

4- در نصیب Last Modification تاريخ آخرين به روز رساني سايت را وارد کنيد و در‌صورتی‌که مطمئن نبوديد گزينه Use Server Response را انتخاب کنيد . بعد از آن روي گزينه Start کليک کنيد . آن گاه از کليک کردن روي Start ، برنامه شروع به ليست نمودن سايت شما خواهد نمود که بنا به تعداد و حجم صفحه ها سايت شما مقطع دوران متغيري ارتفاع خواهد کشيد .

5-پس از اين عمليات تصوير زير براي شما به نمايش در مي آيد و دو فايل Sitemap .xml و Sitemap .xml .gz براي دانلود در اختيار شما قرار مي گيرد که sitemap .xml .gz ورژن فشرده شده sitemap .xml مي باشد .

سئو در مشهد

6- فايل sitemap .xml را دانلود کرده و در شاخه اصلي سايت خود آپلود نماييد .

7- به آدرس https://www .google .com/webmasters/tools/sitemaps رفته و از منوي سمت چپ سايت روي گزينه Add Sitemap کليک کنيد .

8- از نصیب Choose Type ، روي گزينه Add general web sitemap کليک کنيد . و در نصیب My Sitemap URL نام نقشه سايت را که به عبارتی sitemap .xml می‌باشد در قسمت مشخص گردیده در تصوير وارد کنيد .

9- روي کليد Add general web sitemap کليک کنيد .

10-در فیس انجام صحيح تمامي پروسه تصويري شبيه به تصويري زير را مراعات خواهيد کرد .

11-حال بايد در انتظار باشيد که فايل نقشه سايت شما به وسیله گوگل دانلود گردیده و آدرس هاي درون آن به مرور مقطع در فهرست گوگل و در نتايج جستجوها نمايش داده شود .
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 7 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 335
  • بازدید امروز :37
  • بازدید دیروز : 2
  • بازدید این هفته : 51
  • بازدید این ماه : 75
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 50
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر