rayap

سایت شما به عنوان هسته و نقطه مرکزی دنیای تجارت آنلاین کسب و کارتان است .دنیایی که تمام رود منزل های دیجیتال در آن جریان دارند و کلیدی ترین آن ها گوگل است که ترافیک طبیعی را به تارنما شما سرازیر مینماید .احتمال دارد تا یک سری سال پیش هیچ کس به اهمیت طراحی وب سایت حرفه ای و سئو برای برد یک کسب و کار اینترنتی اندیشه نمی‌کرد ولی با تغییرات الگوریتم های گوگل در چندین سال اخیر و اعتنا به زیبایی پباده سازی و کاربرد پذیری سایتها, مدیران متوجه شدند که دیگر دوران به روز شدن و تولید تغییرات ضروری در تارنما ها رسیده می‌باشد .

طراحی سایت

پباده سازی سایت رشته ای می بایست بخش مهمی از راهکار آنلاین تجارت شما باشد برای اینکه گونه حضور و هویت شما را نشان می دهد . همانگونه که یک ویترین فروشگاه میتوان کسانی را که حتی قصد خرید ندارند به درون فروشگاه بکشد, یک وب سایت فن ای هم میتواند کاربرانی را که بصورت گذری از کانال های مختتلف وارد تارنما شده اند را به سمت مشتری شدن و خرید ساماندهی نماید و این یعنی سود آوری برای مجموعه .


در ادامه میخوانید که چه‌طور طراحی تارنما فن ای و سئو با نیز تعامل دارند و استعمال از هر دو آنان در کنار نیز چطور به پیشرفت یک مجموعه یاری مینماید .


انتخاب

دامنه مناسب:

اصلی ترین بخش قبلی از استارت طراحی سایت انتخاب نام دامنه مطلوب میباشد .این‌که

پسوند دامنه ir باشد یا com یا این که هر پسوند دیگری کاملا به حیث شخصی شما, حیطه جغرافیایی مخاطبین و نوع فعالیت شما بستگی داراست اما همه موقعیت ها می بایست نکات ذیل را برای خرید دامنه در لحاظ بگیرید :

·

دست‌کم حروف ممکن را داشته باشد و بتوان به راحتی آن را به خاطر سپرد

· معرف نام مارک شما باشد و تا حد ممکن تشابه با دامنه از قبل تصویب شده نداشته باشد .


· تا حد ممکن کلمه مهم اصلی مد نظرتان در دامنه استفاده شده باشد .


·

اگر تمرکز شما روی مرز و بوم خاصی است و مخاطب غیر آن ندارید از پسوند همان مرز و بوم به کارگیری کنید

· پسوندهای متعدد یک دامنه را آزمایش نمائید که تا قبل از این بوسیله برند مشابه شما ثبت نشده باشد .برای مثال شما site .com را تصویب کرده اید و برندی که سرویس ها مشابه شما را داراست site .ir را ثبت کرده هست و کاربر زیرا نشانی وب سایت شما نمیداند ممکن هست اشتباها به تارنما حریف شما برود و به این ترتیب یکسری از کاربران خود را از دست بدهید .


برای پرهیز از سوء استعمال از اسم مارک و ثبت دامنه های مشابه بوسیله رقبا پیشنهاد می شود تمامی پسوند های اصلی شبیه دامنه خویش را تصویب فرمائید و همگی آن‌ها را روی تارنما خود بوستان فرمایید اگر دامنه شما .com می باشد کارایی فرمائید پسوند .ir به عبارتی دامنه را هم بخرید .

طراحی اپلیکیشن

سرعت

تارنما :

آن گاه از اینکه دامنه زمینه نظر خویش را انتخاب کردید باید به سراغ خدمت دهنده مناسب برای میزبانی وبسایت تان باشید .این روزها هزاران شرکت سرویس دهنده داخلی و فرنگی با قیمت های متفاوت هاست می‌فروشند و از آنجا که هیچ نظارتی روی آنان نیست و مرجعی وجود ندارد که کیفت خدمت را در این شرکت ها طبقه بندی کند, حقیقتا انتخاب برای مشتریان طاقت فرسا است و شرکت هایی هستند که بارها به ادله کیفیت پایین خدمات مجبور شده اند سرویس دهنده هاست خود را بده بستان کنند .


نکات

کلیدی برای خرید هاست مطلوب :

· اصلی ترین بخش یک هاست پشتیبانی آن میباشد .تصور فرمایید در ساعات نقط ی اوج ترافیک ناگهان سایت شما جدا شود و شرکت میزبانی هم هیچ منش دسترسی بجز تیکت نداشته باشد .در این موقع که هر ثانیه برای شما مضاعف گران بها می باشد یک پشتیبانی خوب که به سرعت به قضیه رسیدگی نماید و وب سایت را به وضعیت عادی برگرداند واقعا نعمت است! پس پیشین از خرید هاست مسلما روشهای پشتیبانی آنها را بررسی فرمایید و بدون شک دور شرکتی که بیش از 2 ساعت شما را در توقع پاسخ قرار می دهد را خط بکشید .


· مکان سرور نیز نکته فراوان مهمی است که باید به آن توجه کنید .در صورتی‌که کاربران شما تنها ایرانی میباشند پس هاست اهل ایران از دیتاسنتر های داخلی بخرید که سرعت خوبی نیز برای یوزرها داخلی دارند البته اگر یوزرها شما عمومی و از همه جای دنیا میباشند به هاست خارجی نیاز دارید .


· پلن های گوناگون در شرکت ها را آنالیز کنید تا بفهمید چه امکاناتی در اختیار شما قرار می دهند و بدون چاره نشوید در آتی برای دریافت امکاناتی که به آن نیاز پیدا می‌کنید هزینه اضافی پرداخت فرمائید .


· ارزش را فدای کیفیت نکنید .هیچ ارزانی بی برهان نمی‌باشد پس ابدا ارزش ندارد برای هزینه کمتر از شرکتی هاست بخرید و بعد ها هزاران مشکل متعدد را هر روز تجربه کنید .


یکی از روشهای پیدا کردن هاستینگ مناسب توجه کردن به سایتهایی هست که آن شرکت وظیفه هاستینگ را بر عهده گرفته و ارگانیک هست هرچه سایتهای کارکشته تری را میزبانی کرده باشند, کیفیت و اعتبار بیشتری دارا هستند .


برندها و کمپانی های بزرگ که قصد دارا‌هستند حضور قدرتمندی در فضای آنلاین داشته باشند معمولا در آغاز از VPS و به مرور زمان و ارتقا تعداد یوزرها به سمت سرور منحصربه‌فرد جنبش می‌کنند .


طراحی

واکنش گرا Responsive Design

هم اکنون که نویت به طراحی فن ای تارنما رسیده نباید برخورد گرا بودن قالب وب سایت را فراموش کرد .تعداد افرادی که از گوش های موبایل, تبلت و چه بسا تلویزیون هوشمند برای مشاهده سایتها استفاده مینمایند هر روز بخش اعظم میشود تا جایی که در سال پیشین تعداد یوزرها اینترنت موبایلی از کاربران دسکتاپ پیشی گرفت و این اعلام خطری بود که بازه زمانی آن رسیده همگی برای گوشی آماده شوند .


گوگل هم در سال 2015 اعلام کرد که قلیل کم سایتهایی را که در گوشی های تلفن همراه به خیر نمایش داده نمی شوند را از نتایج خود حذف می‌نماید و آن را MOBILEGEDDONنامید و چه بسا برای راحتی هرچه بیشتر کاربران موبایلی از قاب وورکی به نام AMP پرده‌برداری کرد که مدیران وبسایت با استعمال از آن میتوانستند ورژن ویژه موبایل تارنما را داشته باشند که با سرعتی یکسری برابر حالت معمولی مطالب را به کاربر سناریو میداد .


سایت ریسپانسیو یا برخورد گرا به سایتی گفته می گردد که در هر سایز ورقه نمایش تلفن همراه و کامپیوتر به درستی نمایش داده میشود و کاربر نیازی به اسکرول به چپ و راست در آن نداشته باشد .


رابط

کاربری:

یکی از حیاتی ترین عامل ها طراحی سایت رشته ای اعتنا به رابط کاربری یا User Interface سایت هست . اولین چیزی که کاربر آن‌گاه از ورود به وب سایت با آن مواجه می گردد نمای ظاهری آن می باشد که در‌صورتی‌که جذابیت حتمی را داشته باشد می تواند هدف ماندن در تارنما را به کاربر بدهد .


داشتن یک سایت خوشگل و امروزی به نوعی رشته ای بودن شما را هم به استفاده کننده نشان می‌دهد و این باعث بهبود شرایط اسم برند شما در وب می‌گردد .


اما

چه نکاتی می بایست در رابط کاربری طراحی وبسایت حرفه ای رعایت شود :

·

استعمال از رنگ سازمانی و نام‌و‌نشان برند در نمای کلی سایت

·

استعمال از تصاویر با کیفیت مطلوب و حجم کم

·

منوی دارای اهمیت بی نقص با لینک و پیوند به حیاتی ترین صفحات که میدانید برای کاربر حیاتی است

·

منوی های پایینی و کناری برای صفحاتی با اولیوت کمتر

·

پباده سازی برخورد گرا قالب

·

استعمال از فونت با سایز مطلوب که خوانایی حتمی را داشته باشد و استفاده کننده هنگام مطالعه مقالات شم خستگی نکند

· به کار گیری از رنگ های مناسب برای بخشهای دارای اهمیت که میخواهید استفاده کننده روی آن کلیک کند .


·

استفاده ناچیز از تبلیغات و به حداقل رساندن نمایش تبلیغ در بخشهای متفاوت سایت

در

کنار موارد بالا که در ظواهر وبسایت برای کاربر قابل مشاهده می باشد مواردی هم وجود دارااست که می بایست در پباده سازی وبسایت حرفه ای بکار برده شود و مروبط به سئو و بهینه سازی وب سایت می‌باشد از قبیل :

·

به کار گیری مطلوب از تگ های H1 تا H6 برای نمایش عنوان ها و کلمه ها اصلی مهم

·

قرار دادن کدهای اسکیما با توجه جور محتوی تارنما در سورس قالب

·

قرار دادن کدهای شبکه های اجتماعی

·

به کارگیری از موفقیت کرامب Breadcrumb برای سناریو وضعیت فعلی کاربر

·

ایجاد نقشه تارنما و معرفی آن به گوگل

· ساخت فایل robots .txt

و قطع دسترسی های غیر اضطراری برای خزنده های گوگل

·

قرار دادن تگ کنونیکال Canonical در صفحه ها وبسایت برای جلوگیری از محتوی تکراری

·

Nofollow کردن لینکهای خروجی تارنما برای دوری از جریمه شدن بوسیله گوگل

·

باز شدن تمامی لینکهای خروجی تارنما در پنجره نو برای جلوگیرری از خروج استفاده کننده و کاهش نرخ پریدن Bounce Rate

یک عدد از شرکت هایی که به خیر این استاندارد ها را در طراحی وب سایت رعایت کرده اینترنت 24 است که سال پیشین بطور کامل قالب تارنما خود را بروز رسانی کرد و در ورژن جدید همه استانداردهای حتمی را به فعالیت پیروزی .


تجربه

کاربری :

بخش آخرین که در پباده سازی وب سایت فن ای زیاد دارای اهمیت میباشد اعتنا به تجربه کاربری User Experience است که برهان بسیار انتخاب کننده و مهمی در تبدیل یک استفاده کننده معمولی به مشتری است و امروزه کارشناسانی وجود دارا‌هستند که وظیفه آنان تنها کمک کردن به سایتها برای رسیدن به بهترین تجربه کاربری برای سایتها می باشد .


تجربه کاربری مطلوب یعنی از زمانی که کاربری وارد وبسایت شما می گردد به صورتی داده ها واجب را در اختیارش قرار دهید و وی را پند کنید که در غایت کاربری فعالیتی را که شما می‌خواهید انجام دهید و این عمل می تواند خرید یک کالا یا ثبت نام در خبرنامه شما باشد .


عواملی

که بایستی در بهبود تجربه کاربری در نظر گرفته شود :

·

به کار گیری از دکمه های تصویب اسم یاخرید بصورت یزرگ با رنگ قابل تشخیص در بخشهای لازم

·

خلاصه کردن فرم های تصویب نام و تماس و خرید و درخواست دست کم اطلاعات از کاربر

·

قرار دادن قابلیت خرید میهمان سوای نیاز به تصویب نام

·

قرار دادن داده ها هویتی و تماس شرکت در منوی حیاتی و فوتر وب سایت برای اعتماد سازی

·

قرار دادن لوگوهای ای نشانه , سوق‌دهی و حتی پلیس فتا بصورتی که براحتی قابل دیدن باشد برای اعتماد سازی

·

نشر نظرات مشتریان قبلی در مسئله فرآورده یا خدمات شما

·

قرار دادن اعلام کرد و گوی زنده در تارنما برای پاسخگویی به سوالات

حتما با مراجعه به مغازه های مختلف با فروشنده ها برخورد کرده اید که بعضا با گونه بازخورد و خوش زبانی کالایی را که حتی قصد خرید آن را نداشته اید به شما میفروشند! تجربه کاربری در سایت دقیقا به عبارتی وظیفه فروشنده را انجام می دهد و آن‌گاه از پی بردن نیاز کاربر بهترین مسیر را برای رسیدن به انگیزه برای کاربر مشخص می کند و سطح مرحله او را جهت دهی می‌نماید .


همان گونه که در این مقاله خواندید پباده سازی سایت رشته ای و سئو تعامل زیاد نزدیکی با هم دارند و هر یک بدون دیگری ناقص است . عواملی نظیر سرعت وبسایت , رابط کاربری و . . . با آنکه به بخش طراحی سایت مربوط می‌باشند اما در سئو تاثیر مستقیم می‌گذارند .استانداردهای واجب برای سئو داخلی وب سایت و پباده سازی آن بایستی در کنار نیز رعایت شود تا پروژه ای را به موفقیت برساند .گوگل همواره سعی کرده شایسته ترین و دارای ارتباط ترین نتایج را به کاربران نمایش دهد و بیش از 200 فاکتور گوناگون را در سایتها نظارت می‌نماید تا در غایت شایسته ترین نتایج را به عنوان درجه های برتر نمایش دهد .


برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 5 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 230
  • بازدید امروز :24
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 29
  • بازدید این ماه : 95
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 34
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر