rayap
ثبت
تارنما درگوگل یک عدد از مهم ترین اقدامات پس از پباده سازی و روش اندازی، معرفی و تصویب سایت در گوگل میباشد . برای جذب بازدیدکننده از نحوه گوگل قبل از هر چیز می بایست صفحه های شما در گوگل ایندکس شوند . برای یک وب سایت که به طراوت رویکرد اندازی شده می باشد جلب دقت گوگل و ربات های آن می تواند برهه زمانی زیادی را طلب کند . در این مطلب قصد داریم دو روش اساسی و کلیدی برای تصویب وبسایت در گوگل را به شما معرفی کنیم . در‌صورتی‌که هنوز با مفهوم سئو آشنا نشده اید پیشنهاد می‌کنیم مقاله سئو چیست را مطالعه نمایید .

یادگرفتن
تصویب سایت در گوگل نمایشگر
ویدیو
00:00
04:36


فراگیری
تمام منش های ثبت سایت در گوگل وبمستر در این بخش ویدیویی کوتاه از مراحل تصویب و معرفی سایت در گوگل تهیه کرده ایم تا پروسه انجام عمل و نکات مربوط به این فرایند را به فیس کامل به شما فراگیری دهیم . این کلیپ بریده ای از کارگاه یادگرفتن گوگل وبمستر است که به فیس حضوری توسط آکادمی وبسیما برگزار میشود .

تصویب
نشانی دامنه در گوگل اصلی ترین شیوه برای تصویب سایت در گوگل از روش برگه ای میباشد که گوگل مخصوص این کار در حیث گرفته و شما سوای اتلاف وقت یا هرگونه اطلاعات جانبی میتوانید نشانی وبسایت خویش را به گوگل معرفی کرده و درخواست ارسال ربات های خزنده و ایندکس آن را به گوگل بدهید .
لینک و پیوند برگه : تصویب وب سایت در گوگل
تصویب
سایت در گوگل معرفی
آدرس وب سایت نو تاسیس به گوگل
تصویب وبسایت در گوگل به این رویکرد معمولا برای سایت های تازه تاسیس توصیه میگردد و به تنهایی نمیتواند تاثیر بالایی بر سئو وبسایت شما داشته باشد . در صورتی‌که مدتی از راه اندازی سایت شما میگذرد و صفحه های ایندکس گردیده ای در گوگل دارید، دیگر نیازی به انجام این کار نمیباشد و خوبتر هست مستقیما به سطح بعدی ثبت وبسایت در گوگل بروید .

به
تازگی گوگل این قابلیت و امکان را غیرفعال کرده و در اکنون حاضر صرفا از روش پنل Search Console که در ادامه توضیح داده می گردد قابلیت و امکان ثبت سایت در گوگ
ثبت
وب سایت در گوگل وبمستر راه و روش دوم که دوچندان مهم و کاربردی هم می باشد ثبت وبسایت در گوگل وبمستر تولز هست . استفاده از این ابزار مجانی امکانات و اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد که در هم اکنون حاضر برای سئو هر سایتی حتمی می باشد .

گوگل
وبمستر تولز چیست؟ گوگل وبمستر تولز تیم ای از ابزارهای بدون پول سئو میباشد که بوسیله وبسایت گوگل و برای استعمال وبمستران طراحی شده است . اطلاعاتی مثل مقدار سلامت سایت، تعداد صفحه ها ایندکس شده، کلمات حساس محل ورود به سایت، تصویب سایت در گوگل، معرفی نقشه سایت و … همگی از طرز پنل رئیس وبمستر گوگل در دسترس شما خواهند بود . ولی مهم‌ترین کاربرد این ابزار در شرایط ویژه و خلل ها هست که بسیار به شما امداد خواهد کرد . بطور مثال در رخ جریمه شدن سایت شما، گوگل از همین طریق به شما اطلاع خواهد بخشید و یا متخصص سئو شما قابلیت و امکان ارزیابی شرایط را خواهد داشت .

تصویب
تارنما در گوگل وبمستر
معرفی
وبسایت به گوگل از شیوه وبمستر برای آغاز عمل به صفحه مهم وبمستر گوگل رفته و با یک حساب Gmail به آن وارد گردید . در اینجا با کاغذ ای مشابه تصویر تحت مواجه خواهید شد . نشانی وب سایت خود را را در نوار تحت ورقه وارد کرده و بر روی دکمه “ADD A SITE” کلیک کنید .

وبمستر
گوگل
در این تراز شما بایستی هویت خویش را بعنوان صاحب مهم وبسایت تایید کنید . ثبت سایت در گوگل و تایید نام و نشان از یکسری منش قابل انجام می باشد که مهمترین آنها دانلود فولدر از وبمستر گوگل هست . مطابق با تصویر تحت شما می بایست فولدر قضیه حیث را از وبمستر دانلود کرده و برروی هاست خویش و در ریشه اصلی آپلود نمایید . از طریق مراجعه به آدرسی که جهت تایید نام‌و‌نشان در اختیار شما قرار گرفته میتوانید از انجام صحیح این بخش مطمئن شوید . در نهایت با فشار دادن دکمه Verify و در فیس انجام صحیح پروسه با پیامی مبنی بر معرفی وبسایت به گوگل مواجه خواهید شد و از این به بعد به همه امکانات وبمستر دسترسی خواهید داشت . شما نباید چه بسا آنگاه از تایید هویت این فایل را از روی سایت خود پاک نمایید .

تایید
هویت در وبمستر گوگل و معرفی وب سایت به گوگل
به کارگیری
از HTML Tag برای تصویب سایت در گوگل درصورتی که به هردلیل شما دسترسی به سرور یا این که هاست خویش ندارید یا قابلیت و امکان آپلود فولدر برای شما آماده نمی باشد دو خط مش دیگر وجود دارااست که می تواند در ثبت تارنما در گوگل به شما کمک نماید .
بر روی تب “Alternate methods” کلیک کرده و دایره کنار آیتم HTML tag را گزینش فرمائید . در این بخش یک خط کد HTML به شما داده خواهد شد که بایستی آن را در هدر وب سایت خویش و قبل از بسته شدن فرمان قرار دهید . پس از قرار به دست آوردن این کد در فایل هدر وبسایت شما و فشار دادن دکمه Verify عمل ثبت وبسایت در گوگل به نقطه پایان رسیده و دسترسی به امکانات برای شما باز خواهد شد .

ثبت
سایت با HTML tag
به کار گیری
از Google Analytics برای معرفی وبسایت به گوگل منش دیگری که زیاد بی آلایش هم می باشد استفاده از اکانت گوگل آنالینیکز برای تصویب سایت در گوگل و تایید نام و نشان شماست . درصورتی که از آمارگیر گوگل آنالیتیکز برای وبسایت خود استعمال میکنید و کد مربوط به آن در سایت شما قرار داراست می تواند با تعیین آیتم Google Analytics و فشردن دکمه Verify خیلی سرعت بالا نام‌و‌نشان خویش را تایید فرمایید . البته فقط در صورتی ثبت وبسایت در گوگل وبمستر انجام می‌گردد که حساب آنالیتیکز خود را نیز با همین آدرس Gmail ساخته باشید .

ثبت
وبسایت در گوگل وبمستر به وسیله آنالیتیکز
در این تراز شما کار ثبت وب سایت در گوگل و تایید نام‌و‌نشان را به خوبی انجام داده اید، مهم‌ترین مراحل آنگاه از این عمل تعیین دامنه مهم وب سایت و معرفی نقشه وب سایت به گوگل خواهند بود . وبمستر گوگل تجهیزات متعددی را در اختیار شما قرار میدهد که در مقالات آتی بصورت کامل به شما معرفی خوا هیم کرد .

ثبت
وبسایت در نسخه تازه گوگل سرچ کنسول گوگل به تازگی طراحی سرچ کنسول را تغییر‌و تحول داده و هم زمان ابزارهای جدیدی را به آن بیش تر کرده می‌باشد . ممکن می باشد در آتی ای نزدیک پنل پیشین گوگل وبمستر به کلی از دسترس بیرون شود در فیض خوبتر می باشد شیوه معرفی تارنما به گوگل از روش پنل جدید گوگل سرچ کنسول را هم خاطره بگیریم .

برای آغاز ابتدا به پنل جدید وارد گردیده و از انتهای لیست دامنه ها (Search Property) گزینه Add Property را انتخاب فرمائید . پنجره ای نظیر تصویر زیر به شما نمایش داده می‌گردد که می توانید آدرس سایت مورد نظر خویش را در آن وارد فرمائید .

تصویب
تارنما در پنل نو گوگل وبمستر پس از این سطح پنجره دیگری به شما نمایش داده می‌شود تا رویکرد تایید نام‌و‌نشان خود را مشخص فرمائید . مسیر تایید نام و نشان دقیقا نظیر قبلی هست و آیتم های جان دار در آن تغییری نداشته می باشد . فقط طرز نمایش و ظاهر کلی آن دستخوش تغییراتی بوده است .

تعیین
منش ثبت وبسایت در گوگل در ورژن نو سرچ کنسول توصیه اول همیشه تصویب تارنما در گوگل با استفاد از شیوه آپلود فایل می‌باشد . در این راه و روش شما فایل معلوم شده را دانلود کرده و در هاست خویش لود می‌کنید . برای اطمینان از درستی انجام این فعالیت ورقه اساسی وبسایت خود را گشوده کرده و نام پوشه آپلود شده را در انتهای آن وارد فرمائید اگر این فایل در دسترس باشد و به صفحه 404 وارد نشوید یعنی فرآیند آپلود را به صحت انجام داده اید .

پس از اطمینان از درستی لود فایل بر روی دکمه Done کلیک کنید و منتظر بمانید تا روند تایید نام‌و‌نشان انجام شود .

پس
از تصویب وبسایت در گوگل چه کاری انجام دهیم؟ معرفی وبسایت به گوگل اولین گام شما در مدیریت آن خواهد بود . از اینجا به بعد ابزار گوگل وبمستر امکانات بخش اعظمی برای بهبود وضعیت سئو و بررسی بر کارایی آن در اختیار شما قرار می دهد . یکی از ابزارهای کارآمد در این پنل Fetch as Google هست که به شما اذن می‌دهد بقیه صفحات وبسایت را هم به گوگل معرفی کرده و سرعت ایندکس آنان را افزایش دهید .

شما میتوانید از ابزار Fetch as Google برای معرفی سریع صفحه های وب سایت به گوگل استفاده نمایید . با این عمل ربات های گوگل به سرعت صفحات شما را آنالیز و ایندکس خواهند کرد . علاوه برآن می‌توانید با معرفی نقشه وبسایت خویش به گوگل همگی صفحات حیاتی سایت را به چهره یک پوشه XML در اختیار گوگل قرار دهید تا زمان مراجعه به وب سایت شما بداند که دقیقا کدام صفحه ها نو میباشند و یا این که نیاز به آنالیز مجدد دارا‌هستند .

گوگل سرچ کنسول را میتوان یک جعبه ابزار باارزش برای رئیس وبسایت دانست . آشنایی با تمام امکانات و به کار گیری درست از آن ها نقش فراوان مهمی در حفظ سلامت سایت و کسب جایگاه خوب تر خواهد داشت . برای یادگیری این ابزار حاذق می توانید در کارگاه حضوری فراگیری گوگل سرچ کنسول که بوسیله آکادمی برگزار می‌گردد کمپانی نمایید .برچسب ها : طراحی سایت در مشهد، طراحی اپلیکیشن در مشهد،
تعداد بازدیدها : 7
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 218
  • بازدید امروز :12
  • بازدید دیروز : 1
  • بازدید این هفته : 17
  • بازدید این ماه : 83
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 34
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر