rayap
خیلی از افراد پس از خرید کامپیوتر و لپ تاپ جدیدشان با سرعت هرچه تمام، آنرا شفاف کرده و درگیر کار و به کار گیری از آن میگردند و ساعات های زیادی را پشت سیستمی که به تازگی آنرا خریداری کرده اند سپری می‌نمایند . برای اطمینان صدق و همینطور لذت بردن هر چه بخش اعظم از این کامپوتر و لپ تاپ جدیدتان خوبتر است اقداماتی را هم رعایت کنید .


اقدامات
اساسی پس از خرید لپ تاپ او‌لین
سوالی که در ذهن مان تولید می‌شود پس از خرید یک لپ تاپ جدید چه کارهایی لازم می‌باشد انجام دهیم ؟!

باتری
امروزه عمده لپ‌تاپ‌ها به باتری‌های لیتیوم ـ یونی و لیتیوم ـ پلیمری مجهز شده اند . این باتری‌ها برخلاف باتری‌های سابق نیکل ـ متال و نیکل ـ کادمیوم نیازی به شارژ طولانی مقطع ندارند . در این باتری‌ها عملیات شارژ پس از وصال به صد درصد، متوقف می گردد و فرقی ندارد شما پس از آن یک‌سری ساعت دیگر نیز باتری را به شارژر وصل فرمائید یا خیر .
پارتیشن‌بندی, آپدیت ویندوز


برای شارژ اول بهتر می‌باشد باتری را یک‌بار شارژ بدون نقص فرمائید . دقت داشته باشید باتری‌های لیتیوم ـ یونی و لیتیوم ـ پلیمری خوبتر می باشد پیش از تخلیه کامل شارژدوباره شارژ شوند و عملیات شارژ هم تا صد درصد بی نقص انجام نشو (حدودا در بین ۵۰ تا ۸۰ درصد شارژ تخلیه گردیده باشد) . هرچه این باتری‌ها عمده و در فواصل وقتی کوتاه‌تر شارژ شوند، قدمت آن ها بیشتر می شود . چنانچه قصد دارید دستگاه را به‌طور مداوم به برق وصل کنید، نیازی به جداکردن باتری ندارید ؛ چون باتری بیش از حد شارژ نمی‌شود .


سیستم
عامل درصورتی که لپ‌تاپ جدید شما بدون سیستم دلیل است، با دقت به سلیقه‌ خویش و امکانات سخت‌افزاری دستگاه یک عدد از نسخه‌های ۳۲ یا ۶۴ بیت ویندوز ۷ یا ۸ یا سیستم استدلال موردعلاقه تان را روی آن نصب کرده و پس از آن عملیات به روزرسانی سیستم برهان را انجام دهید .
پارتیشن‌بندی, به روز ویندوز


در صورتی که دستگاه به یاور سیستم‌عامل اورجینال خریداری گردیده است، کافی میباشد به‌روزرسانی های جانور را روی آن اعمال نمائید ( در صورتی که سیستم دلیل اورجینال شما ویندوز می‌باشد برای به روز آن به در اختیار گرفتن پنل رفته و آن گاه به System and Security > Windows Update > Check for Updates بروید)‌ .


درایورها
پارتیشن‌بندی, به روز ویندوز


در بخش اعظم مورد ها درایورهایی که یار با دستگاه عرضه می گردد یا سخت‌افزارهایی که با سیستم‌عامل شناسایی می‌شوند، به‌روز نیستند . توصیه میکنیم با مراجعه به سایت تولید کننده لپ‌تاپ خود، آخری نسخه از درایورهای جان دار را با توجه به سیستم‌عامل دستگاهتان دانلود نمائید و ضمن به‌روزرسانی درایورهای نصب شده، یک نسخه از آنها را ذخیره و برای به کار گیری در آینده محافظت فرمائید .


پارتیشن‌بندیپارتیشن‌بندی, به روز ویندوز


هارد‌دیسک لپ‌تاپ در بخش اعظم مواقع به یک درایو تقسیم می‌گردد که در این درایو هم سیستم‌عامل نصب شده می‌باشد . برای جلوگیری از بروز چنین مشکلات احتمالی و تقسیم‌بندی بهتر اطلاعات روی هارد‌دیسک، خوبتر میباشد آن را پارتیشن‌بندی نمائید . نرم‌افزارهایی همچون EaseUS Partition Master Free قابلیت و امکان پارتیشن‌بندی سوای از دست دادن داده ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید به‌ صورت رایگان به به کار گیری از آن بپردازید .


حذف
و اضافه ها در‌صورتی‌که لپ‌تاپ شما همراه با سیستم‌عاملی عرضه گردیده باشد، به احتمال بسیار نرم‌افزارهای زیادی بر روی آن نصب شده که بعضی از آن‌ها برای شما کاربردی ندارند و بعضی دیگر هم نصب شان به‌صورت موقت و آزمایشی بوده می باشد . سفارش میکنیم نرم‌افزارهای نصب گردیده را با اعتنا ارزیابی کرده و هر کدام را که به آن نیازی ندارید، حذف فرمائید .
پارتیشن‌بندی, آپ دیت ویندوز


ابزار
امنیتی او‌لین برنامه هایی که ‌باید روی سیستم‌عامل دستگاه خویش نصب کنید، ابزارهای امنیتی‌ است . آنتی‌ویروس و دیواره‌ آتش (فایروال) از جمله نرم افزار هایی به شمار می‌رود که در اولِ عمل و پیش از نصب دیگر نرم‌افزارها ‌باید روی سیستم‌عامل خود نصب فرمایید تا مانع اجرای بدافزارهای احتمالی حین عملیات نصب شوند .پارتیشن‌بندی, آپ تو دیت ویندوز


برنامه
کاربردی هم اکنون ویندوز رایانه بروز شد، کار پارتیشن بندی چهره گرفته و همچنین ابزار های امنیتی نیز در سیستم نصب گردیده هست . اکنون دیگر نوبت استعمال از لپ تاپ شما فرارسیده می‌باشد .
درحال حاضر میتوانید نرم افزار های کاربردیتان مانند افیس،مرورگر مسئله عشق تان، تیم افیس و … را بر روی لپ تاپ خویش نصب فرمایید !

حامی
گیری در
نهایت هنگامی همه چیز به پایان رسید، برای آن‌که هنگام نصب مجدد سیستم‌عـــامل خویش مجبوربه نصب مجدد تمام برنامه ها و تنظیمات اعمال شده بر روی سیستم نباشید توصیه میکنیم از آن با به کار گیری از قابل انعطاف افزارهایی چون Acronis True Image نسخه پشتوانه تهیه و تنظیم فرمائید ! اقدامات
اساسی پس از خرید کامپیوتر جدید


پس
از ذکر اقدامات اصلی از خرید لپ تاپ درحال حاضر نوبت بیان کردن اقدامات اصلی که پس از خرید یک کامپیوتر تازه باید انجام دهیم را دکر می کنیم که تفاوت انچنانی با نکته های قبلی ندارد !

آپ تو دیت
ویندوز خوب اگر ویندوز سیستمتان اورجینال است مسلما ان را آپ دیت فرمائید ! برای اپدیت آن به در اختیار گرفتن پنل رفته و آن‌گاه به System and Security > Windows Update > Check for Updates بروید .نکته : پس از اتمام دانلود و نصب سیستم را ریستارت فرمایید .
پارتیشن‌بندی, آپدیت ویندوز


نصب
آنتی ویروس و ابزار امنیتی به
سراغ افزایش امنیت سیستم خویش بروید، ویندوز ۸ به طور پیش فرض با Windows Defender هم پا است البته کافی نمی‌باشد خوب تر است آنتی ویروس های قادر تری را بیابید !

مورد ها
طولانی تر سیستم را منزه نمائید !پارتیشن‌بندی, آپ دیت ویندوز

وقتی سیستم جدیدی میخرید خواهید مشاهده کرد که سازندگان آن را از بلاتورها لبریز کرده‌اند . خوشبختانه برای حذف بلاتورها ابزارهایی چون PC Derapifier وجود دارا هستند که با نصب آن ها می توانید کامپیوتر خویش را برای پیدا کردن موارد طولانی تر کاوش فرمائید .
در صورتی که ویندوز ۸ دارید می بایست بدانید که ابزارهای اینچنینی نمی‌توانند بلاتورهای مرتبط به برنامه‌های مترو یا این که همان کاشی‌های زنده را تمیز نمایند . درصورتی که برنامه‌ای را نمی‌خواهید، باید روی آن راست کلیک کرده و حذفش نمائید .


قابل انعطاف
افزار های کاربردی تان را نصب نمائید ! همانگونه
که در قبلی توضیح داده شد نرم افزار های مورد نیاز خویش را نصب نمائید !
برچسب ها : طراحی سایت در مشهد، طراحی اپلیکیشن در مشهد،
تعداد بازدیدها : 12
،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 336
  • بازدید امروز :38
  • بازدید دیروز : 2
  • بازدید این هفته : 52
  • بازدید این ماه : 76
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 50
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر