rayap

پاول رومر یکی از دو اقتصاددان موفق جایزه‌ی نوبل اقتصاد ۲۰۱۸ میباشد که روز قبل از سوی آکادمی نوبل اعلام شد . پاول رومر یک عدد از برترین تئوریسین‌ها در زمینه‌ی دلایل انگیزش پرورش اقتصادی هست . پاول رومر را بایستی مشوق نظریه‌ی موسوم به Charter Cities بدانیم . نظریه‌ی Charter Cities دولت‌ها در کشور‌های در حالا توسعه و گسترش را تشویق به تولید شهرهایی می‌نماید که از حیث مقررات زیاد آزادتر از بخش ها ویژه‌ی اقتصادی یا این که بخشها معاف از مالیات هستند؛ برای نمونه از جمله‌ی شهرهای موسوم به Charter Cities بایستی به هنگ‌کنگ اشاره کرد، این شهرها به‌نوعی موقعیت خودمختاری دارا هستند و قوانین ثبت و به اجرا گذارده در آنان از مملکت با اهمیت متفاوت است؛ اما نکته‌ای که پاول رومر را متفاوت از سایر اقتصاددانان می‌کند، استفاده‌ی رومر از گویش برنامه‌نویسی پایتون به‌جای بقیه ابزارهایی می‌باشد که بوسیله اقتصاددانان موضوع به کارگیری قرار می‌گیرد .


معمولا اقتصاددان‌ها هر روز با ریاضی ها و مفاهیم آماری زیادی رمز و عمل دارند . از جمله‌ی ابزارهای معمول موضوع استفاده بوسیله این قشر باید به نرم‌افزار‌هایی نظیر اکسل مایکروسافت (Excel)، استاتا (Stata) و مثمتیکا (Mathematica) اشاره کرد .

سئو در مشهد

مقاله‌های

مرتبط: شایسته ترین

زبان‌ های برنامه نویسی برای یادگیری درسال ۲۰۱۸ زبان‌

های برنامه‌ نویسی آتی و کسب و عمل برنامه نویسی رومر از جمله‌ی دانشمندانی می باشد که اهمیت فراوانی برای شفافیت در تحقیقات قائل است . وی باور داراست که شفافیت متدلوژی برای یک تحقیق علمی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد تا از این طرز بتواند اعتماد عموم را در زمینه نتایج کشف کرد . رومر با تکثیر مطلبی در بلاگ خود در آوریل سال جاری تشریح کرد که برای تکثیر عمومی نتایج پژوهش ها خود تلاش کرده می‌باشد تا از نرم‌افزار Mathematica به کارگیری نماید تا با به کارگیری از آن علاقه‌مندان بتوانند جزئیات تحقیقات او را مطالعه کنند .


رومر اعلام کرده هست که پس از تلاش‌های فراوان نتوانسته تا نتایج تحقیقات را به‌خوبی به اشتراک بگذارد و عامل این موضوع را پیچیدگی بیش از اندازه‌ی Mathematica خوانده می‌باشد . او همچنین بیشتر کرده که Mathematica بستر زمینه نیاز برای اشتراک‌گذاری کدهای توسعه و گسترش یافته برای معادلات را در اختیار افراد قرار نمی‌دهد .


رومر آنگاه کشف کرده که جوپیتر (Jupyter) این قابلیت و امکان را در اختیار اشخاص قرار می دهد تا نتایج تحقیقات خود را به‌راحتی از شیوه برنامه‌نویسی به زبان پایتون در اختیار سایرافراد قرار دهد . جوپیتر یک اپلیکیشن تحت اینترنت می باشد که امکان برنامه‌نویسی به لهجه پایتون را در کنار شمار دیگری از زبان‌های برنامه‌نویسی برای یوزرها ممکن می‌کند . رومر اعتقاد داراست که آینده‌ی تحقیقات وابسته به پلتفرم‌های متن باز مانند جوپیتر است که قابلیت و امکان اشتراک‌گذاری را مهیا مینمایند . پایتون از جمله‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی جدیدی محسوب میگردد که در سال‌های قبلی شاهد افزایش محبوبیت بوده‌اند .
برچسب ها :
تعداد بازدیدها : 10 ،


آمار وبلاگ
  • کل بازدید : 326
  • بازدید امروز :28
  • بازدید دیروز : 2
  • بازدید این هفته : 42
  • بازدید این ماه : 66
  • تعداد نظرات : 0
  • تعداد کل پست ها : 50
  • افراد آنلاین : 1
امکانات جانبی
بالای صفحه

همراه بلاگ تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و مسئولیت مطالب درج شده در وبلاگ ها به عهده صاحبان وبلاگ می باشد .
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر